menstruace

Poporodní kalhotky

Poporodní kalhotky

Jste těhulka , které se blíží termín porodu a zajímáte se, co si sebou vzít do porodnice? Určitě už jste ,,googlily,, nějaký ten seznam co sebou, nebo jste se účastnily kurzu pro nastávající maminky a tam nějaký ten seznam dostaly. Po přečtení zjistíte, že...

Jste těhulka , které se blíží termín porodu a zajímáte se, co si sebou vzít do porodnice? Určitě už jste ,,googlily,, nějaký ten seznam co sebou, nebo jste se účastnily kurzu pro nastávající maminky a tam nějaký ten seznam dostaly. Po přečtení zjistíte, že jednou z položek na seznamu jsou také poporodní kalhotky a vložky k nim. Tak si o tom něco povíme. 

Ihned po porodu vám začne takzvané šestinedělí, což je období jak už název napovídá doba asi 6 týdnů. Během této doby se hojí poporodní zranění, hormony se zklidňují a vaše tělo se vrací pomalu do normálu. Následně po narození miminka vám je sděleno, abyste začala nosit poporodní kalhotky s vložkou. Kvůli sledování intenzity, barvě a případným sraženinám v očistcích je dobré, určitě aspoň u prvorodiček, tyto jednorázové kalhotky s vložkami používat. Pokud bude vše v pořádku, tak je čas po těchto prvních dvou dnech začít používat poporodní kalhotky. Jsou neocenitelné zejména kvůli pohodlí a komfortu. Budete se cítit příjemně, nikde se vám nebude nic posouvat, krčit, nebudete mít strach, že někde něco proteče a při odjezdu z porodnice jsou geniální, protože se můžete normálně obléci. Prostě máte pocit, že máte normální spodní prádlo. Další benefit poporodních kalhotek oceníte, pokud máte poporodní poranění a máte ránu zašitou. Nikde vás nic nebude odírat a tlačit.  

Poporodní kalhotky určitě oceníte i v noci, kdy se nemusíte obávat, že se vám vložka posune a hrozí protečení.  

Co se týče velikosti výbavy poporodních kalhotek pro šestinedělí, je stejné jako při menstruaci. Asi 6 kusů kalhotek je ideální pro to, abyste je stíhala prát a usušit. A jaký typ kalhotek vybrat? V nabídce máme dva střihy. První klasický střih se hodí, pokud jste rodily přirozenou cestou. Pokud jste rodily císařským řezem, doporučujeme pořídit kalhotky s vysokým pasem. Nebudou vás přes jizvu tlačit. Dalším parametrem je dotyková vrstva kalhotek. Ta je buď z přírodního merina, je hebká, má přirozeně antibakteriální vlastnosti. Nebo můžete vybrat dotykovou vrstvu z funkční tkaniny s ionty nanostříbra, která má také výborné antibakteriální vlastnosti, pohlcuje pachy a náš dodavatel také potvrzuje antivirotický účinek.

Dále dle síly poporodního krvácení, máme dva typy. Verzi light, která vám postačí pokud krvácíte slabě. Pokud krvácíte silněji, určitě sáhněte po variantě normal, která pojme díky vrstvě s bambusem dvakrát více tekutiny. 

Abychom nemluvily jen do větru, vězte, že všechny tyto informace nám poskytla porodní asistentka.

Stejně jako při menstruaci, tak v období šestinedělí poporodní (menstruační) kalhotky budou nacházet stále častěji své místo v šuplících se spodním prádlem každé ženy.

Zobrazit další

PMS příznaky
Prášky na menstruační bolesti