O nás

Příběh našich menstruačních kalhotek

Za vznikem Repetek stojíme my - manželé Dvořákovi, odhodlaní a nadšení! Máme rádi ekologii, kvalitní materiály, stejně tak dobře a kvalitně odvedenou práci a právě proto jsme se do menstruačních kalhotek pustili.

Výrobci menstruační kalhotky


Šijeme menstruační kalhotky, které chceme nosit


Jsem žena, která už nějaký ten rok používá menstruační kalíšek nebo mestruační houbu a hledala jsem něco dalšího, co bych po dobu ,,mých  dnů,, mohla používat. S tím, že jako správný vystudovaný agroekolog nechci zatěžovat přírodu. A tak jsem se obrátila na mého muže Martina, správného IŤáka a vegetariána, který vygooglil vše, aby mi pomohl najít něco dalšího. Společně jsme pak objevili svět menstruačních kalhotek. Přečetli jsme různé recenze a zkušenosti s mentruačními kalhotkami, a tak jsme se dozvěděli, jak fungují menstruační kalhotky. Nakoupila jsem si několik kusů od tehdy nejznámějších značek a testovala jsem. Ovšem zjistili jsme, že spousta z nich mi z nějakých důvodů nevyhovuje. Tak jsme přemýšleli a zkusili ušít kalhotky podle sebe a jelikož jsem s nimi byla velmi spokojená, rozhodli jsme se s Martinem, že se o ně s vámí podělíme.


Dáváme přednost kvalitě a udržitelnosti


V dnešní době je důležité naučit se v životě chovat tak, abychom co nejméně zatěžovali přírodu a to platí i pro používání menstruačních pomůcek. Stejně tak pokud si vyberete kvalitní materiál, ať se to týká čehokoliv, nejen kalhotek, vydrží vám daná věc déle a raději ji používáte. A to je důvod, proč jsme si vybrali materiály jako je tencel, bambus a merino vlnu. Jsou to materiály kvalitní, přírodní a mají ty nejlepší možné vlastnosti, které můžete pro menstruační kalhotky chtít.
Také krabičku jsme vybírali s ohledem na přírodu. Takže naše kalhotky k vám dorazí v rozložitelné kartonové krabičce, kterou s klidným srdcem můžete zrecyklovat ve vašem domácím kompostéru. 

Šijeme kalhotky v české firmě

Máme rádi české výrobky v osobním životě, a tak bylo samozřejmostí, že jsme si našli českou firmu, která pro nás kalhotky šije.

 

Vy -  ženy a dívky, kterým záleží na přírodě, máte rády kvalitní materiály, chcete podporovat českou výrobu – prostě mít něco ,,mimořádného,, na své dny, tak jsou Repetky právě pro vás.

 

🎉 Naše značka získala zlatou medaili za Český výrobek roku! Jsme hrdí, že naše práce a závazek k výjimečnosti jsou oceněni. Děkujeme vám za vaši podporu!  🏅

 

zlatá medaile český výrobek
PMDD

PMDD

Premenstruační dysforická porucha (PMDD): Co to je a jak se s ní vyrovnat? Premenstruační dysforická porucha (PMDD) je závažná forma premenstruačního syndromu (PMS), která postihuje přibližně 3-8 %...

Jak dlouho trvá ovulace

Jak dlouho trvá ovulace

Jak dlouho trvá ovulace? Ovulace je klíčovou součástí menstruačního cyklu, kdy dochází k uvolnění vajíčka z vaječníku. Tento proces je zásadní pro reprodukční zdraví a pochopení jeho trvání a přízn...

Implantační krvácení

Implantační krvácení

Implantační krvácení: Co to je a jak ho poznat? Implantační krvácení je jev, který může nastat na začátku těhotenství. Je to relativně běžný a přirozený proces, který však může vyvolat nejistotu a ...