Kolik budu potřebovat menstruačních kalhotek

Pro komfortní nošení a výměnu během menstruačního cyklu je ideální počet 4-7 kusů menstruačních kalhotek. Jde o to, aby stačily použité kalhotky uschnout po vyprání. Jelikož se nesmí sušit v sušičce, tak se tím doba schnutí prodlužuje, ale je to důležité pro ochranu speciální membrány.

Počet menstruačních kalhotek, které budete potřebovat, závisí na mnoha faktorech, jako je délka vaší menstruace, síla menstruace, jak často si kalhotky vyměňujete a jak pohodlné se v nich cítíte. Obecně platí, že doporučujeme mít minimálně 3-5 menstruačních kalhotek, aby bylo možné postupně vyměňovat a prát kalhotky.

Pokud máte delší menstruaci, může být vhodné mít více kalhotek, abyste se cítili pohodlněji a měli dostatek kalhotek na celou dobu. Pokud máte silnější menstruaci, může být také vhodné mít více kalhotek nebo kombinovat nošení kalhotek s jinými typy menstruační ochrany, například menstruační kalíšek.

Je důležité mít na paměti, že menstruační kalhotky jsou navrženy tak, aby byly opakovaně použitelné a vydržely mnoho měsíců až let, takže investice do většího počtu kalhotek se může v dlouhodobém horizontu vyplatit.