menstruace

Menstruace po 14 dnech

Menstruace po 14 dnech

Menstruační cyklus ženy se obvykle pohybuje mezi 21 a 35 dny. Avšak některé ženy mohou zaznamenat menstruaci po 14 dnech od poslední menstruace, což je méně než normální. Toto může vyvolat obavy a otázky o tom, co může způsobit takto krátký cyklus.

Co Znamená Menstruace po 14 Dnech?

Menstruace po 14 dnech, také známá jako polymenorea, je stav, kdy žena má menstruační cyklus kratší než 21 dní. To znamená, že mezi dvěma menstruačními obdobími uplyne méně než 21 dní. To se může lišit od běžného 28denního cyklu, který je považován za průměrný.

Možné Příčiny

Existuje několik možných příčin pro menstruaci po 14 dnech:

  1. Hormonální nerovnováha: Hormony estrogen a progesteron řídí menstruační cyklus. Nerovnováha těchto hormonů může způsobit nepravidelný menstruační cyklus.
  2. Stres a emoční napětí: Stres a emoční napětí mohou ovlivnit hormonální rovnováhu a způsobit nepravidelný menstruační cyklus.
  3. Věk: Puberta a menopauza jsou dvě období, kdy ženy často zaznamenávají nepravidelný menstruační cyklus.
  4. Nedostatek výživy: Nedostatek výživy může také vést k nepravidelným menstruačním cyklům.
  5. Léky a lékařské stavy: Některé léky a zdravotní stavy, jako je polycystický ovariální syndrom (PCOS) nebo fibroidy, mohou způsobit nepravidelný menstruační cyklus.

Kdy je Potřeba se Obrátit na Lékaře?

Pokud se u vás vyskytne menstruace po 14 dnech a je to pro vás neobvyklé, je důležité se poradit s lékařem. Důležité je také kontaktovat lékaře, pokud:

  1. Vaše menstruace je bolestivější než obvykle.
  2. Máte silnější krvácení než obvykle.
  3. Pociťujete únavu nebo slabost.
  4. Zažíváte neobvyklé příznaky, jako je nevolnost, zvracení nebo bolest břicha.

Závěr

Menstruace po 14 dnech může být znepokojivá, ale je důležité si uvědomit, že každá žena je jedinečná a může mít různé menstruační cykly. Pokud máte jakékoliv obavy ohledně svého menstruačního cyklu, je důležité se poradit s lékařem nebo gynekologem.

 

Vyzkoušejte naše menstruační kalhotky.

menstruační kalhotky