menstruace

Jak zmírnit menstruaci

Jak zmírnit menstruaci

Menstruace je přirozenou součástí života mnoha žen, avšak může být provázena nepříjemnými příznaky, které mohou narušit každodenní fungování. Štěstí naštěstí existuje několik osvědčených způsobů, jak zmírnit menstruační obtíže a prožít toto období co nejpohodlněji.

V tomto článku se podíváme na strukturovaný návod, který vám pomůže získat úlevu a zvládnout menstruaci.

I. Životospráva a strava

 1. Vyvážená strava: Zaměřte se na vyváženou stravu bohatou na živiny, vitamíny a minerály. Konzumujte dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a bílkovin. Omezte příjem soli, cukru a kofeinu, které mohou zhoršovat menstruační příznaky.

 2. Hydratace: Pijte hodně vody, abyste udržovali tělo hydratované. Dostatečný příjem vody může pomoci snížit otoky a křeče spojené s menstruací.

 3. Doplněk omega-3 mastných kyselin: Zvažte užívání doplňku stravy bohatého na omega-3 mastné kyseliny, jako je rybí olej. Tyto látky mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci snížit zánět a bolest spojené s menstruací.

II. Pohyb a cvičení

 1. Lehké cvičení: Během menstruace se snažte zahrnout do svého denního režimu lehké cvičení, jako je procházka, jóga nebo plavání. Pohyb může uvolnit svalové napětí a zlepšit náladu.

 2. Strečink: Věnujte čas strečinku, zejména koncentrujte se na svaly břicha, dolní části zad a pánevní oblasti. Strečink může pomoci uvolnit svalové křeče a zmírnit bolest.

III. Přírodní léky a byliny

 1. Teplé obklady: Používejte teplé obklady na břicho nebo dolní část zad, abyste zmírnili křeče a bolest. Teplý kompres může pomoci uvolnit svalové napětí.

 2. Bylinné čaje: Vyzkoušejte bylinné čaje, jako je heřmánek, máta, šalvěj nebo meduňka. Tyto bylinky mají uklidňující účinky a mohou pomoci zmírnit bolesti a křeče spojené s menstruací.

 3. Řepa: Konzumace šťávy z červené řepy může pomoci snížit hojnou menstruaci. Řepa obsahuje přírodní látky, které podporují srážení krve a snižují krvácení.

IV. Léky a doplňky

 1. Analgetika: Pokud trpíte silnou bolestí během menstruace, můžete užívat přípravky proti bolesti, jako jsou ibuprofen nebo paracetamol. Tyto léky snižují bolest a zánět.

 2. Antikoncepční pilulky: Některé ženy mohou získat úlevu od menstruačních příznaků pomocí antikoncepčních pilulek. Tyto pilulky regulují hormonální hladiny a mohou snížit intenzitu a délku menstruace.

 3. Doplněk železa: Pokud trpíte silnou menstruační krví a často se cítíte unavené nebo vyčerpané, může být užitečné užívat doplněk stravy obsahující železo. Železo pomáhá při obnově ztraceného železa způsobeného menstruací.

V. Relaxace 

 1. Odpočinek: Dopřejte si dostatek odpočinku a spánku během menstruace. Snažte se vyhnout stresu a stresovým situacím, které mohou zhoršovat příznaky.

 2. Horká koupel: Užití horké koupele nebo teplého sprchování může pomoci uvolnit svaly a zmírnit bolesti spojené s menstruací.

 3. Masáže: Příjemná masáž břicha, dolní části zad nebo nohou může pomoci uvolnit svalové napětí a zmírnit bolesti.

Celkově platí, že každá žena je jedinečná a může mít různé potřeby během menstruace. Je důležité experimentovat a najít to, co funguje nejlépe pro vás. Pokud máte silné nebo neobvyklé menstruační příznaky, měli byste se poradit s lékařem, aby vám poskytl vhodné doporučení.

 

Vyzkoušejte naše menstruační kalhotky.

menstruační kalhotky