inkontinenční kalhotky

Inkontinenční kalhotky

Inkontineční kalhotky

Inkontinence a menstruační kalhotky ? 

To je otázka, která je v dnešní době velmi aktuální. Menstruační kalhotky zažívají boom a spousta žen si také pokládá otázku, zda by se daly tyto kalhotky použít také při inkontinenci 

Inkontinence a menstruační kalhotky ?

To je otázka, která je v dnešní době velmi aktuální. Menstruační kalhotky zažívají boom a spousta žen si také pokládá otázku, zda by se daly tyto kalhotky použít také při inkontinenci 

Nezdá se to, ale inkontinence trápí spoustu žen. Samozřejmě i mužů, ale jelikož se zabýváme tímto tématem vzhledem k menstruačním kalhotkám, tak muže tentokrát vynecháme. Nech nám prominou.  

Inkontinence může mít formu lehkou, střední nebo těžkou. Lehká forma inkontinence je taková, při které dojde k úniku moči jednou nebo dvakrát denně, například při vyšší tělesné námaze nebo při zakašlání a únik moči je do cca 100 ml. Střední formou se myslí 100 – 200 ml za 4 hodiny a těžká forma je únik moči nad 200 ml do 4 hodin.  

Je tedy zjevné, že menstruační kalhotky určitě dobře poslouží, ale doporučuji je jen na lehkou inkontinenci. Samozřejmě ale mezi inkontinenční pomůcky, stejně jako inkontinenční vložky, patří. Rozhodně se budete cítit přirozeněji a příjemněji, než s inkontinenční vložkou nebo jednorázovými inkontinenčními kalhotkami 

A jak vybrat naše inkontinenční kalhotky? Dle četnosti úniku moči, máme dva typy inkontinenčních kalhotek. Verze light se hodí, pokud dvakrát či třikrát denně pokašlaváte, máte nějakou zátěž, při které k úniku moči dojde. Mělo by to být do cca 40 ml tekutiny. Pokud je to trošku časteji, třeba 4 - 6 krát denně, tak doporučujeme veriz normal, která pojme do 80 ml tekutiny. 

Pak už jen můžete vybírat ze dvou střihů - klasický a s vysokým pasem. Kdo co rád nosí :-). Další volba je na dotykové vrstvě, která je buď přírodní jemné merino, které má výborné antibakteriální vlastnosti. Nebo funkční tkanina s ionty nanostříbra, která je antibakteriální, antivirotická a výborně pohlcuje pachy. Ať se rozhodnote jakkoliv, uvidíte, že obě varianty jsou příjemné a v našich inkontinenčních kalhotkách se budete cítit přirozeně. Žádné posouvání, šustění či shrnování vložek.

A teď nejdůležitější rada k tomuto trápení! Pravidelné cvičení – posilování svalů pánevního dna, vám pomůže se inkontinence zbavit úplně, nebo alespoň výrazně tento problém snížit. U inkontinence I. stupně (další dělení inkontinence – lehká ) úspěšnost u opravdu cvičících žen přesahuje 90 procent. Což je úžasné!  

Zobrazit další

Ekologická menstruace
Jak se starat o menstruační kalhotky